Po VII kolejce spotkań.

Za nami VII kolejka ligowych spotkań legnickiej A-klasy gr II. Kolejka ,która nie przyniosła jakiś spektakularnych zmian w ligowej tabeli ani też sensacji i niespodzianek.Jedynym niespodziewanym rozstrzygnięciem może być fakt złamania twierdzy jaką do tej pory było boisko w Różanej.Wilki do tej pory u siebie regularnie sprawiały kłopoty nawet wyżej notowanym rywalom ale w minioną niedzielę uległy Czarnym Dziewin 1-2.Wynik nie jest jednak sensacyjny bo Czarni w obecnych rozgrywkach prezentują się bardzo solidnie a jedyną porażkę ponieśli walkowerem z Rodłem Granowice choć i tu ostatecznej i oficjalnej decyzji jeszcze nie ma.Pokrzepieni ostatnim zwycięstwem piłkarze z Dziewina i to nie nad byle kim tylko nad jednym z faworytów rozgrywek czyli Mewą Kunice 3-1 zainkasowali kolejne trzy oczka wspinając się na czwarty stopień w ligowej hierarchii.W najbliższą niedzielę formę ekipy z Dziewina sprawdzi nasz zespół,który z pewnością wobec rewelacyjnej postawy Czarnych w tym sezonie faworytem nie będzie.

Pozycję lidera utrzymuje po tej kolejce Rodło Granowice,które grało swój mecz z Unią Miłoradzice mającą na koncie do tej pory tylko dwa oczka.Pogromu nie było Rodło wprawdzie wygrało 3-1 ale Unia postawiła twarde warunki w skutek czego gospodarze musieli się sporo namęczyć. Decydujące dwa gole padły dopiero w ostatnich minutach meczu.

Pozycję vice lidera utrzymała Sparta Parszowice,która pokonała nie bez trudu Albatrosa Jaśkowice 4-3.

Pierwszy punkt co już wiemy z osobnego newsa zdobył nasz zespół po remisie z Fortuną Obora 2-2 aczkolwiek z tego remisu bardziej zadowoleni mogą być goście bo tylko nieskuteczność naszych zawodników sprawiła,że kanonada na bramkę Fortuny przez pełne 90 minut skończyła się dwoma golami i podziałem punktów.

Nasz gminny sąsiad z za miedzy czyli Park Targoszyn pokonał 2-1 znajdującego się ostatnio pod formą beniaminka Krokusa Kwiatkowice.

Bezlitosny dla kolejnego z "nowicjuszy" w tym sezonie w A-klasie czyli Kolejarza Miłkowice okazał się Orzeł Mikołajowice,który rozgromił 4-0 beniaminka i dla Miłkowiczan był to wyjątkowo ciężki tydzień bo kilka dni wcześniej lekcję futbolu zafundowali im piłkarze Rodła aplikując 10 goli w zaległym spotkaniu.

W pojedynku na szczycie w tej kolejce zmierzyło się dwóch kandydatów do awansu.Zryw Kłębanowice pokonał pewnie Górnika Lubin 3-0 i ekipa z Kłębanowic znalazła się już na trzecim miejscu w tabeli.

Bezsprzecznym hitem następnej  8 kolejki będzie pojedynek w Parszowicach,gdzie vice lider Sparta zmierzy się z liderem Rodłem Granowice.